Iva Levková

Jméno: OKKI Smaal Kim

Plemeno: sheltie (šeltie) – pastevecký pes původem z Velké Británie. Plemeno pochází ze Shetlandských ostrovů a je tak malé proto, že na těchto ostrovech je velmi nevlídné podnebí a pasou se tam malé ovce. A pro tato stáda se právě využívala tato zmenšenina kolie. Šeltie vypadá křehce, ale opak je pravdou. Je velmi odolná, vytrvalá a pracovitá.

Pár slov o nás: Mým parťákem v agility a zároveň věrnou družkou je fenka OKKI. Říkám jí krátce OKI, Okčo nebo Okinko a protože je to uštěkánek, tak často také Okino. Okča je typickou šeltií - je inteligentní, přátelská, snadno ovladatelná, mírná a naprosto oddaná celé rodině.

Přivezli jsme si ji z Veverské Bítýšky u Brna, kde se v roce 2008 narodila. Do té doby jsme chovali francouzské buldočky, ale po nešťastném úmrtí mladičké buldočky jsme se rozhodli vybrat šeltinku jako kamarádku ke stárnoucímu buldočkovi Kendymu. Ti dva se doplňovali jako den a noc. OKI – obrovsky aktivní mladá fenka a Kendy – stárnoucí lenochod, který miloval polohu na zádech v posteli. A přesto tito dva, tak velké protiklady, našli k sobě hluboký vztah.

OKI je pes, který mi hodně změnil život. Díky ní jsem poznala sport zvaný agility a nové lidi, kteří milují pejsky a věnují jim spoustu volného času.

Výstavní úspěchy: titul Res. CAC, Výborná 2. místo, Výborná 3. místo

Závodní úspěchy: V roce 2012 jsme se poprvé zúčastnily neoficiálního závodu agility v Kroměříži, kde jsme se poměrně ve velké konkurenci umístily na 2. a 3. místě. Na klubovém závodě ve Zlíně jsme dostaly pohár za 1.místo. A v roce 2013 jsme si vyřídily výkonnostní průkaz a zúčastnily se již oficiálních závodů v Prostějově, Přerově a v Olomouci. A tady jsme v kategorii MA 1 získaly krásné výborné ohodnocení a několikrát stanuly na druhém, třetím a dvakrát i prvním místě. Potom jsme postoupily výše do kategorie MA 2. Jenže tady je to pro nás už hodně náročné. Ale nevzdáváme se a dál trénujeme a závodíme.

A co dodat na závěr? V roce 2013 se nám konečně podařilo zdárně porodit štěňátka a doma jsme se dohodli, že si jednoho chlapečka necháme. Je to AMIR a u nás je od té doby veselo. Ti dva se zbožňují a malý AMIR už chodí s dcerou také na cvičák.


Fotogalerie

/album/fotogalerie5/a2-jpg/

—————

/album/fotogalerie5/p1060065-jpg/

—————

/album/fotogalerie5/img230-jpg/

—————

/album/fotogalerie5/agi-327-jpg/

—————

/album/fotogalerie5/dsc0164-jpg/

—————

/album/fotogalerie5/dscf0419-jpg/

—————

/album/fotogalerie5/oki3-jpg1/

—————

/album/fotogalerie5/dsc0191-jpg/

—————

/album/fotogalerie5/oki4-jpg1/

—————

—————


Kontakt

Iva Levková - začátečníci, mírně pokročilí, Katka Plichtová - závodníci

Iva Levková - 603 549 357 nebo iva.levkova@seznam.cz - dotazy ohledně výcviku agility začátečníků a mírně pokročilých

cernykristal@seznam.cz - email Katky, dotazy ohledně závodníků

gregorova.g@gmail.com - vše co se týče stránek, případně také poradna ohledně fungování kroužku